Dlažba svépomocí

 

Co všechno obnáší dlažba svépomocí? Jednoduše řečeno - vše, od výběru dlaždic, přes vyzvednutí materiálu až po pokládku. Je dobré si pečlivě zvážit, zda opravdu chcete pokládat dlažbu svépomocí, v mnoha ohledech je výhodnější si najmout firmu, obzvlášť pokud si nejste svými dovednostmi stoprocentně jistí. V případě, že najmete na pokládku firmu, nabízí se Vám možnost případné reklamace.

 

Dlažba - Ceník

Každá společnost/každý výrobce či prodejce si určuje ceník dlažby sám. Ceny se zpravidla uvádí v Kč/m2, výjimkou můžou být různé akce, slevy, výprodeje a doprodeje. Z tohoto důvodu je těžké říci, která firma je nejlevnější, a která je nejvýhodnější v poměru cena-kvalita. Dobré reference mají například firmy BEST, Diton, Presbeton, Semmelrock Stein, CS-Beton nebo Beton Brož. Tyto firmy ale nemusí nutně nabízet nejlevnější dlažbu.

Mapování trhu

Dejte si načas a vybírejte si. Mapujte trh, hledejte recenze a zjišťujte si, kteří výrobci "stojí za to". Vytipujte si alespoň 2-3 výrobce a pravidelně sledujte jejich stránky, budete-li mít cestu okolo jejich závodu či showroomu, zastavte se a podívejte se, co aktuálně nabízejí. Zajeďte jednou za čas do stavebnin a podívejte se, jakou dlažba je v akci anebo zda u nich zrovna neprobíhá výprodej.

 
„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich