Dlažba cena

 

Ceny dlažby se velmi liší, záleží na několika faktorech. Jedním z nich je samozřejmě výrobce, každý výrobce si určuje cenu sám. I u jednotlivých výrobců se však ceny dlažby můžou řídit v řádech stokorun. Celková cena bude záležet na typu dlažby, barvě, vzoru a tak dále. V neposlední řadě bude záležet také na metráži, zpravidla platí (alespoň u menších výrobců určitě), že čím větší plocha, tím lepší cena. Výjimkou bývají výprodeje a doprodeje dlaždic, kde už je k mání jen určitě množství dané dlažby. Dalším faktorem, který výrazně odlišuje cenu, je pokládka. Najmete-li si firmu, za pokládku si připlatíte, naopak, uděláte-li si pokládku svépomocí můžete ušetřit tisíce korun.

 

Dlažba - Ceník

Každá společnost/každý výrobce či prodejce si určuje ceník dlažby sám. Ceny se zpravidla uvádí v Kč/m2, výjimkou můžou být různé akce, slevy, výprodeje a doprodeje. Z tohoto důvodu je těžké říci, která firma je nejlevnější, a která je nejvýhodnější v poměru cena-kvalita. Dobré reference mají například firmy BEST, Diton, Presbeton, Semmelrock Stein, CS-Beton nebo Beton Brož. Tyto firmy ale nemusí nutně nabízet nejlevnější dlažbu.

Mapování trhu

Dejte si načas a vybírejte si. Mapujte trh, hledejte recenze a zjišťujte si, kteří výrobci "stojí za to". Vytipujte si alespoň 2-3 výrobce a pravidelně sledujte jejich stránky, budete-li mít cestu okolo jejich závodu či showroomu, zastavte se a podívejte se, co aktuálně nabízejí. Zajeďte jednou za čas do stavebnin a podívejte se, jakou dlažba je v akci anebo zda u nich zrovna neprobíhá výprodej.

 
Spalujte tuky se synefrinem pro štíhlou postavu